Reklamowy druk w praktyce - poligrafia

etykiety na roli

Wszystko co warto wiedzieć o druku reklamowym


Druk reklamowy cieszy się cały czas niesłabnącą popularnością. Jest on ciągle popularny nie tylko wsród dużych przedsiębiorstw, ale także pośród małych firm. Wszystko przez to, że działania reklamowe powinny być k

Reklamowy druk w praktyce - poligrafia etykiety na roli
ompleksowe. Działania reklamowe powinny obejmować nie tylko internet i globalną sieć informacyjną, ale także chociażby radio, telewizję, a także właśnie wydruki. Daje to szansę zorganizowania idealnego przekazu reklamowego, który dotrze do szerokiego grona zainteresowanych nim osób. Pamiętajmy o tym i miejmy to wszystko na uwadze zastanawiając się nad działaniami reklamowymi w sieci internetowej i poza nią. Postawmy na druk reklamowy, to rzeczywiście się opłaca.




Przemysł poligraficzny jest szczególną dziedziną produkcyjną

Poligrafia – dziedzina techniki zajmująca się procesami wytwarzania druków. Na przestrzeni wieków zachodziły w niej zmiany, aż osiągnęła ona dzisiejszy etap przemysłowy, którego rozwój zachodzi w jeszcze szybszym tempie. Przemysł poligraficzny jest szczególną dziedziną produkcyjną – obejmuje opracowywanie wzorców (form drukowych) oryginałów tekstowych i rysunkowych oraz drukowanie za ich pomocą kopii, w większości na potrzeby masowego odbiorcy. Jak każdą dziedzinę produkcyjną, tak i poligrafię można określić poprzez wykorzystywane technologie, charakterystykę wyrobów i powiązania z innymi dziedzinami gospodarki.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Poligrafia


Czynność końcowa to zapisanie danych komputerowych

Z czasem pojęcie DTP zaczęło odnosić się także do przygotowywania dokumentów do publikacji w postaci elektronicznej (cyfrowej). Proces DTP rozpoczyna się wprowadzeniem do komputera tekstu i obrazu. Poszczególne elementy graficzne podlegają następnie indywidualnej obróbce, a na tekst jest nanoszona korekta. Następnie odbywa się zasadnicza część procesu, czyli ułożenie stron publikacji z tych wszystkich elementów gotowego projektu, łącznie z naniesieniem informacji dla drukarza i introligatora. Na tym etapie pracy można również umieścić informacje o obrazie całej składki (patrz: impozycja). Czynność końcowa to zapisanie danych komputerowych w postaci pliku postscriptowego lub (coraz częściej) pliku PDF. W ramach DTP można również zarządzać przepływem prac w drukarni oraz sterować urządzeniami przygotowalni poligraficznej, jak i samej drukarni.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/DTP



© 2019 http://poligrafia.revolver.olsztyn.pl/